شماره صفحه: 64 از 66
آزمایش عفونت های جنسی یا STD
آزمایش برای شناسایی عفونت های منتقله از راه جنسی و مقاربت (که این بیماری ها به STD و یا STI معروف هستند) می تواند یک آزمایش خون باشد یا یک پاپ اسمیر یا حتی نمونه برداری (بیوپسی) از اعضای تناسلی و ادراری. این تفاوت به دلیل تفاوت در عوامل ایجاد کننده عفونت تناسلی-ادراری هستند.
آزمایش بارداری در منزل
یکی از مهمترین علامت های حاملگی، قاعده نشدن (عدم پریود) در روزی است که شما انتظار آن را داشته اید. شما می توانید از اولین روزی که قاعدگی مورد انتظار را نداشته اید تست حاملگی را در منزل انجام دهید.
آبسه‌ پستان‌
آبسه‌ پستان‌ عبارتست‌ است‌ از يك‌ ناحيه‌ عفوني‌ شده‌ بافت‌ پستان‌ كه‌ در اثر مبارزه‌ بدن‌ باعفونت‌، چرك‌ در آن‌ جمع‌ مي‌شود، آبسه‌ دربر گيرنده‌ بافت‌ پستان‌، نوك‌ پستان‌، غدد شيري‌، و مجراهاي‌ شيري‌ است
حاملگی خارج از رحم
در يک حاملگي طبيعي، يک تخمک لقاح يافته در رحم لانه گزيني مي کند. در حاملگي خارج رحمي، تخمک بارور در رحم لانه گزيني نمي کند و در جاي ديگري در شکم کاشته مي شود.
فواید زایمان طبیعی برای مادر و نوزاد
درد و ناراحتی بخشی از زایمان است، اما با زایمان طبیعی، زنان احساس قدرت و رضایت بیشتری دارند و از حس مادر شدن لذت می برند.
روز زایمان فهمیدم باردارم!
دکتر سونوگرافی از من پرسید، چرا مراجعه کرده‌ای و من در پاسخ گفتم به علت درد در ناحیه شکم. دکتر سونوگراف با تعجب گفت یعنی نمی‌دانی که بچه‌ات دارد به دنیا می‌آید؟! واقعا از این صحبت دکتر تعجب کرده بودم. باورم نمی‌شد، بی‌هوش شدم...
علامت زایمان زودرس
کمردرد شایع‌ ترین مشکل دوران بارداری است زیرا مادر در حال افزایش وزن است. کمردردهای شدید در ماه‌ های آخر همراه با خون ریزی و ترشحات واژن می ‌تواند علامتی برای زایمان زودرس باشد.
زایمان زنان را باهوش ‌تر می ‌کند
مغز زنان در هنگام بارداری و بعد از تولد فرزندشان رشد می ‌کند و همین عامل باعث باهوش ‌تر شدن آن‌ ها می ‌شود.به این ترتیب این عقیده ی قدیمی که گفته می ‌شد زنان در هنگام بارداری و بعد از تولد فرزندشان کم ‌هوش ‌تر می ‌شوند، به طور کامل رد می‌ شود؛ چرا که تحقیقات نشان می ‌دهد در این دوران میزان مواد خاکستری مغز زنان افزایش پیدا می‌ کند.
زایمان در آب
سال ‌های زیادی است که متخصصان از شیوه‌ های مختلفی برای کاهش درد زایمان استفاده می ‌کنند، راه‌ های مختلفی با فواید و عوارض متفاوت.
تفاوت‌ های درد زایمان واقعی و کاذب
یکی از پرسش ‌هایی که در اواخر بارداری برای خانم ‌های باردار مطرح می ‌شود، این است که: " من دقیقا چه زمانی فارغ می‌شوم؟ " مخصوصا اگر اولین ‌باری باشد که یک خانم، باردار می شود؛ این سوال به ‌طور جدی‌ تری برایش مطرح می ‌شود. اگر می ‌خواهید از جزییات زمان زایمان آگاه شوید، با این مطلب همراه شوید.
شماره صفحه: 64 از 66