شماره صفحه: 2 از 66
کدام عوامل، خطر سرطان رحم را افزایش می‌دهند؟
به فاکتورهای خطر سرطان رحم توجه داشته باشید ....
نشانه های تخمک گذاری
آشنایی با فرایند تخمک‌گذاری و علائم آن کمک می‌کند تا بتوانید با دقت بیشتری زمان تخمک‌گذاری خود را مشخص کنید و زمان‌های مناسب برای باروری را تشخیص دهید. نزدیکی در زمان تخمک‌گذاری شانس باردار شدن را به شدت افزایش می‌دهد. در این مطلب با فرایند تخمگ‌گذاری، علائم آن و همچنین نحوۀ تشخیص زمان تخمک‌گذاری آشنا خواهید شد.
دلایل انجام عمل واژینوپلاستی
دلایل انجام عمل تنگ کردن واژن خصوصی و شخصی است؛ از رایج‌ترین دلایل تمایل بیماران به انجام عمل زیبایی واژن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تفاوت لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی
اغلب چنانچه علت ناباروری با آزمایش خون و دیگر تست‌های تشخیصی معلوم نشود، پزشک به شما دو روش تداخلی برای تشخیص و درمان بیماری پیشنهاد می‌دهد. یکی از این تست‌ها به پزشک کمک می‌کند داخل رحم را مشاهده کند و دیگری بیرون رحم، تخمدان‌ها و لوله‌های فالوپ را نشان می‌دهد.
تولد نوزادان باهوش و سالم با ورزش در دوران بارداری
بر اساس تحقیقات جدید، ورزش در دوران بارداری به میزان 20 دقیقه و حداقل سه بار در هفته تاثیرات مفیدی نه تنها بر سلامت مادر بلکه روی نوزاد دارد. از جمله تاثیرات مفیدی که ورزش در دوران بارداری بر نوزاد دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
روش‌های کاهش درد هنگام زایمان چیست؟
تاکنون روش‌های متعددی جهت کاهش درد هنگام زایمان پیشنهاد شده است که شامل موارد زیر می‌باشد:
آیا آی وی اف باعث بروز اختلالاتی در نوزاد می‌شود؟
با توجه به اینکه آی وی اف روش جدیدی است، امکان مطالعات دراز مدت درباره عوارض احتمالی آن در طولانی مدت وجود نداشته است. با این وجود نوزادانی که به کمک روش آی وی اف به دنیا می‌آیند ممکن است کوچکتر از حد متوسط باشند.
ریسک فاکتورهای سرطان‌های زنان
مهمترین ریسک فاکتور سرطان پستان، عامل ارث ( موتاسیون ژنی و در درجه بعد سابقه خانوادگی) و بعد از آن سن است ( بیش از دوسوم سرطانهای پستان در افراد ۵۰ سال به بالا رخ می‌دهد).
سفید کردن واژن با روش لیزر مونالیزا
سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا تکنیک ساده‌ای است. پرتو لیزر در مدت زمان کوتاهی روی اندام مورد نظر تابانده می‌شود. نتیجه این کار، روشن شدن ناحیه تناسلی است. لیزر علاوه بر سفید کردن واژن باعث جوانسازی و سفت شدن اندام تناسلی نیز می‌شود. سفید کردن اندام تناسلی شامل سفید کردن بخش بیرونی اندام تناسلی (مهبل)، سفید کردن لب‌های کوچک و لب‌های بزرگ اندام تناسلی، سفید کردن مقعد و سفید کردن پرینئوم است.
رابطه مستقیم چاقی و پرمویی با ناباروری
سندروم تخمدان پلی کیستیک(PCOS) ، یک اختلال هورمونی شایع در بین خانم ها در سنین باروری است. در خانم های مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک، تخمدان ها رشد می کنند و کیست های پر از مایع در آن ها تجمع پیدا می کند.
شماره صفحه: 2 از 66