شماره صفحه: 2 از 64
شرایط برداشتن رحم در بانوان
برخی بیماری های زنانه به رحم آسیب وارد میکنند و این افراد نیاز به جراحی هیسترکتومی پیدا میکنند. برداشتن رحم در این بیماران برای پیشگیری از شدت یافتن عارضه هایی مانند لیومیوم ،اندومتریوز ، آدنومیوز و دیسمنوره صورت میگیرد. می خواهیم به آمادگی های قبل و بعد از انجام این عمل جراحی اشاره کنیم با ما همراه باشید.
رفع تیرگی های واژن با استفاده از لیزر
با افزایش سن و كاهش توليد كلاژن و پير شدن سلولهاى فيبروبلاست ، هر یک از دستگاهای بدن ( پوست ، قلب ، ريه ) ، دچار تغییراتی می شوند . تیرگی واژن و یا شل شدگی بافت واژن نیز از جمله علایم و نشانه های ناخوشاينددستگاه باروری بانوان می باشد. بدترین حالت وقتی است که ، این گشاد شدن واژن و شل شدگی بافتی با بی اختیاری ادرار ، افتادگی رحم و یا افتادگی مثانه توام شود.
درمان مشکلات واژن با لیزر مونالیزا
این دستگاه لیزردرمانی به طور اختصاصی جهت درمان اختلالات دستگاه تناسلی و درمان آتروفی واژن طراحی شده است.
دوش واژینال چیست ؟
روش های مختلفی برای شستن واژن وجود دارد که امروزه بسیاری از بانوان از دوش واژینال استفاده می کنند محلول این دوش را بانوان با استفاده از آب و سرکه انجام می دهند ، دوش های واژینال در داروخانه به فروش می رسند ، دوش ها معمولا از جنس یک کیسه پلاستیکی یا بطری پلاستیکی هستند که حاوی مواد معطر و مواد ضدعفونی کننده هستند .
بارداری در زنان مبتلا به ام‌اس
بیماران مبتلابه ام‌اس باید بدانند بارداری در کوتاه مدت شاید حملات ام‌اس را کم کند اما در ماه‌های پس از بارداری زایمان شرایط تغییر می‌کند.
جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان
دردوران بارداری ،تغییرات هورمونی سبب هیپرترونی وتورم لبیاماژورا (لب های داخلی ) ولبیا مینورا (لبهای داخلی ) می گردد . همه آسیبهای که در اثر بارداری وزایمان مخصوصا زایمانهای مکرر یا چند قلوزائی به ناحیه حساس تناسلی وارد می شود برگشت پذیر نبوده وممکن است آثار شلی ، بزرگی ، تیرگی به صورت ماندگار در این ناحیه باقی می ماند .
علت دو بار پریود شدن در ماه
پریودی معمولا پنج تا هفت روز طول می کشد و فاصله پریودی ها معمولا بیست و یک تا سی و پنج روز است. پریودی در خانم های مختلف متفاوت است و گاهی زودتر یا دیرتر از پریودی قبلی شروع می شود یا گاهی بیشتر یا کمتر از پریودی قبلی به طول می انجامد. در برخی موارد در یک ماه دو بار پریودی را تجربه می کنید که به دلایل مختلف این اتفاق می افتد.
آیا کم شدن رابطه جنسی باعث تنگ شدن واژن میشود؟
احتمالا شنیده باشید که افزایش فاصله بین هر رابطه جنسی میتونه باعث تنگ تر شدن واژن زنان بشه ٬ اما به گفته کارشناسان و متخصصان زنان و زایمان اصلأ چنین چیزی حقیقت نداره و هیچ ارتباطی با تنگ تر شدن واژن نداره . برخی زنان به اشتباه تصور میکنن که داشتن رابطه جنسی کم باعث تنگ تر شدن واژن میشه ٬ و زنانی که رابطه جنسی بیشتری دارن واژن افتاده تری دارن و داشتن رابطه جنسی زیاد باعث افتادگی واژن اونها شده . اما این فقط یه تصور غلطه . و باور اشتباهیست که اغلب زنان دارند .
روش‌های افزایش شیر مادر
زنان در طی دوران بارداری حالات مختلفی را تجربه می کنند، مثلا یک مادر در دوران بارداری با مشکلات متعددی مثل حالت تهوع، ورم بدن و ... مواجه می شود، ولی مادری دیگر بدون داشتن این ناراحتی ها، خاطرات خوبی از دوران بارداری خود خواهد داشت.در دوران شیردهی هم مادران دچار حالات گوناگونی می شوند. برخی مادران با دادن شیر خود به نوزادشان احساس می کنند نوزادشان کاملا سیر شده است، اما برخی دیگر علی رغم دادن دفعات زیاد شیر به نوزادشان باز هم احساس می کنند نوزادشان گرسنه است و گریه می کند.در این مطلب نکات مفیدی درباره افزایش شیر به مادران ارائه می شود:
چــرا من واژینیسموس دارم ؟
به سفت شدن غیر ارادی واژن در زمان مقاربت واژینیسموس می گویند ، این عارضه بر اثر انقباض شدن غیرارادی ماهیچه واژن می باشد .در واژینیسموس بانوان اراده و کنترلی در برابر سفت شدن واژن ندارند . این عارضه سبب می شود که ماهیچه ها در زمان مقاربت سفت شده و مانع دخول شوند در برخی از موارد بانوان علت رخ دادن این عامل را نمی دانند .
شماره صفحه: 2 از 64