شماره صفحه: 1 از 66
بیماری ولوودینیا
بیماری ولوودینیا بر اندام تناسلی زنان تاثیر می گذارد و سبب ایجاد درد در این ناحیه می شود. زنانی که از این بیماری رنج می برند تمایل چندانی به صحبت کردن در مورد مشکل خود ندارند و عموما این عارضه سبب گوشه گیر شدن آن ها می شود. محققان در تلاش هستند دلیل این بیماری و روش های درمان آن را کشف کنند.
چرخش تخمدان چیست؟
پیچ خوردگی تخمدان یا تورشن (torsion) تخمدان یک علت غیر شایع درد شکمی در خانم‌ها‌ست. همچنین اکثر جراحی های اورژانسی که در حیطه زنان انجام می شود، به دلیل پیچ خوردگی تخمدان است و این بیماری باید سریع تشخیص داده شده و درمان شود.
علت ترشحات زیاد واژن چیست و چگونه درمان می شود؟
ترشحات زنانه به طور کلی امری طبیعی است که در دوران مختلف کم و زیاد می شود اما گاهی این ترشحات با زیاد شدنشان هشداری به همراه دارند که بایستی جدی گرفته شود.ترشحات زیاد واژن مایعی که از غدد داخل واژن و گردن رحم خارج می شود در واقع باکتری ها و سلولهای مرده را به بیرون دفع می کند. این مسئله مسلما نقش به سزایی در پاکیزگی واژن و جلوگیری از بروز عفونت دارد. در اغلب موارد وضعیت ترشحات واژن کاملا نرمال است.
علل سرطان رحم
هنوز به طور قطعی مشخص نشده است که علت رشد و سرطانی شدن سلول های غشای مخاطی چه چیزی است. برخی عوامل خطر وجود دارند که باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان رحم می شوند و اضافه وزن یکی از آنهاست.
چگونه زایمان راحت تری داشته باشیم؟
داشتن وزن متعادل در شروع بارداری به آمادگی بدن برای بارداری و زایمان کمک می کند. طی بارداری، داشتن رژیم غذایی متعادل به سلامت مادر و نوزاد کمک می کند ...
جراحی لاپاراتومی چیست و برای درمان چه بیماری‌هایی کاربرد دارد؟
لاپاراتومی تشخیصی نوعی جراحی برای مشاهده ارگان‌ها و ساختارهای ناحیه شکم است. در این روش، جراح یک برش بزرگ روی شکم ایجاد می‌کند. ناحیه شکم شامل عضوهای زیر است:
آخرین سن بارداری زنان چه سنی است؟
در سال‌های اخیر تمایل به بارداری در سن بالاتر از 40 سال، در بین زوج‌ها افزایش زیادی پیدا کرده است. توسعه استفاده از روش‌های درمان ناباروری، تحولات اجتماعی، افزایش سطح اشتغال خانم‌ها، تمایل به ادامه تحصیل و فعالیت خانم‌ها در جایگاه‌های شغلی و اجتماعی بالا از علل افزایش سن بارداری زنان است.
تنگی واژن یا گشادی واژن مشخص کننده اینکه فـرد چندین بار رابطه جنسی داشته نیست!
تنگی واژن، موضوعی است که بسیار به آن پرداخته می شود و مطالب زیادی در مورد آن در سایت ها انتشار می یابد. بسیاری از مطالبی که در سایت های غیرپزشکی در مورد تنگی واژن می خوانید، پایه و اساس علمی ندارند. موضوعی که در ادامه در مورد تنگی واژن به آن اشاره می شود، ممکن است برای شما جدید و متفاوت باشد؛ اما واقعیت دارد:
ارتباط سایز سینه با سرطان سینه
آیا سایز سینه با سرطان سینه ارتباطی دارد ؟ بسیاری از خانم ها بر این باور هستند که هرچه سایز سینه ی آن ها بازرگ تر باشد احتمال ابتلای آن ها به سرطان سینه نیز افزایش می یابد .
علائم و علل سقط جنین
سقط جنین به دفع خودبخودی محصول حاملگی قبل از هفته 20 بارداری اطلاق می شود . بر طبق آمار انجمن متخصصین زنان و زایمان آمریکا حدود 15 تا 20 % از حاملگی ها منجر به سقط جنین می شود در این مقاله به علائم و علل سقط جنین می پردازیم .
شماره صفحه: 1 از 66